Za bolest hlavy mnohdy může i špatně zvolený polštář

Výběru dobré a individuálně vyhovující matrace se doporučuje patřičně věnovat, nehledět jen a pouze na cenu. To samé ale také platí pro výběr polštáře. Každý člověk je jiný, každý má jiné požadavky, zvyky a návyky. Podle výzkumu téměř polovině lidí na polštáři nezáleží. Avšak špatně zvolený polštář může být příčinou nesprávného zakřivení páteře, blokád, nespavosti i deprese. Spát se nemá ani bez polštáře na úplně rovném, ani v polosedě, kdy si až pod záda naducáte horu polštářů, byť od babičky a natřepané s láskou.

Velikost

Již dávno neplatí, že čím větší, tím lepší. Polštář nemá zasahovat až pod záda, ale správně zvolený podpírá pouze hlavu a krk. Především při poloze na boku srovná páteř do roviny. Ideálně stačí délka polštáře do 50 cm, u anatomického i kolem 40 cm, šíře pak do 70 cm.

Materiál

Péřové lůžkoviny se znovu a právem vrací na výslunní a to především pro svoje báječné vlastnosti. Do dnešní doby totiž nebylo vynalezeno umělé vlákno, které by se svou schopností pojmout maximum kyslíku vyrovnalo, nebo dokonce předčilo peří. Právě tato vlastnost způsobuje onu nadýchanost a schopnost polštáře podržet správně krční páteř. Sypkovina polštáře je vyrobena ze 100% bavlny, z nejjemnějších přízí a přispívá k příznivým účinkům přírodní bavlny na lidskou pokožku. Tkanina je měkká, hladká a hedvábná na omak. Všechny tyto výborné vlastnosti jsou zárukou pro Váš spokojený spánek.

Ovčí rouno příznivě působí na lidský organismus v podobě tzv. suchého tepla. Polštáře z ovčí vlny totiž dokáží absorbovat vlhkost a případná nemocná místa se nejdřív zahřívají a pak uvolňují.

Duté vlákno se dává do polštářů ve formě „kuliček“. Toto se pere na 60 st. C.

Mezi pěnovými polštáři vítězí anatomický z visco pěny, která se přizpůsobí křivkám krční páteře a dokáže nejlépe uvolnit svaly.

Tvar

Pokud zvolíte péřový polštář nebo s dutým vláknem, budete pak spát na klasickém obdélníkovém tvaru. Anatomicky tvarovaný polštář z visco pěny je nejlepší volbou. Tento polštář je hlavně prevencí, ale bolest krční páteře pomáhá eliminovat.