Je lepší měkká nebo tvrdá matrace?

Každý má rád jinou matraci, někdo měkkou někdo tvrdou. Je to jako s jídlem, 100 lidí 100 chutí. Jakou ale tedy zvolit?

Mnohdy bude každá matrace lepší než ta stará původní, často již proleželá. Z ní pak bolí záda, při ležení na boku i kyčle a ramena. Na dovolené se většinou usíná lehčeji a spánek je hlubší. Je to ale tím, že se člověk oprostí od běžných starostí, užívá si, často má víc pohybu, někdy si dává i pořádně do těla. To se potom spí jedna báseň.

Celkově se uživatelé shodují na tom, že tužší matrace je lepší. Kdo má ale možnost vyzkoušet si budoucí novou matraci ve spánkovém studiu či v show roomu výrobce, najednou svůj názor změní a sáhne po středně měkké až měkké matraci.

Vyzkoušení matrací je nejlepší volbou při výběru matrace. Zohlednit se samozřejmě musí i váha uživatele, věk, zdravotní stav. Na finanční stránku by se mělo hledět až jako na poslední. Je obecně známo, že prospíme až 1/3 života. Někdo spí a stačí mu 6 hodin, jiný potřebuje 8 hodin. Matrace se pak mění ideálně po 8-10 letech, pokud stále dobře slouží. Čas na výměnu může ale přijít i dříve, a to z důvodu např. nemoci, úrazu atd.

Správná matrace by měla zajistit anatomicky správnou podporu těla, tedy ve všech polohách je páteř podpírána ve svém přirozeně vyvinutém tvaru. Neměla by bránit pohybu při spánku. Příliš měkká matrace nebo naopak příliš tvrdá je špatná. Člověk se probouzí s bolestmi zad, kloubů, celého těla.

Kvalitní matrace se pozná podle materiálu. Ten musí mít optimální pružnost, tvarovou stálost a prodyšnost. Důležitá je i konstrukce, tedy složení. Oblíbené jsou desky z kokosu, koňských žíní, které matraci ideálně zpevní a provzdušní. V kombinaci s visco pěnou se jedná o nejlepší volbu.

Cenově příznivý výrobek se často řadí do kategorie akčních matrací, nejoblíbenější je pak nabídka 1+1, kdy za uvedenou cenu uživatel získá 2 kusy matrací. Ne všechny matrace jsou vyloženě obyčejné, i v této sekci se dá najít kvalitní přesto cenově dostupný produkt.

Naše nejprodávanější matrace:

Kategorie Matrace
1+1 Memory Comfort
Latex Latex Comfort
Akce Senza Bio
Visco pěna Loreta
Eukalypt Andromeda
Herbapur Herbapur L Pegasus
Přírodní Horse Gold
Ručně šité Mystica
Sendvičové Viola Natur
Pružinové Ergonomy Plus

 

Uživatel Matrace
Miminko Marcelka Natur
Dítě Viola Natur
Student Cocoflex
Dospělý Chianti
Senior Toscana