Péřové produkty české výroby

Česká firma Janeček, se kterou spolupracujeme již řadu let, působí na trhu od roku 1992, kdy začala šít péřové přikrývky a polštáře. Během 25 let této činnosti procházejí její produkty neustálou inovací.

Proč zvolit peří?

 1. Testy prokázaly, že peří udržuje teplo s minimálními ztrátami a to i za velmi obtížných podmínek. Právě proto se peří hojně používá do výrobků pro extrémní podmínky, jako jsou spací pytle či bundy.

 2. Jedním z požadavků ložních náplní je i schopnost pohlcovat vlhkost. Peří touto vlastností disponuje, může pojmout až 5 % vody, aniž by omak vyvolával pocit vlhkosti. Navíc se zvýšená vlhkost u péřových výrobků během dne samovolně opět navrací do normálního stavu.

 3. Péřové přikrývky a polštáře mají vynikající schopnost přizpůsobit se tvaru lidského těla a jeho pohybům. Člověk během spánku mění svou polohu, což může způsobit přísun studeného vzduchu z okolí. Proto je velmi důležité, aby se přikrývka co nejlépe přizpůsobila každé změně vaší polohy a chladný vzduch pod ní tudíž nemohl pronikat.

 4. Peří je čistě přírodní produkt, u něhož je ve spojení se 100% bavlněným povlakem garantována vysoká snášenlivost.

 5. Obdivuhodná je také trvanlivost peří. Při běžném používání a opotřebovávání se životnost péřové soupravy pohybuje mezi 25 a 30 lety.

Kvalitní peří je stále nepřekonaný nejdokonalejší izolační materiál vyznačující se nízkou hmotností, vysokou tepelně izolační schopností a dlouhou životností. Pokud tedy budete o péřové produkty pravidelně a vhodně pečovat, vydrží Vám desítky let.

Několik rad pro údržbu péřových produktů:

 • péřový výrobek pravidelně větrejte na nepřímém slunci

 • peřiny uchovávejte v suchu

 • péřové výrobky pravidelně provzdušněte natřásáním a otáčením

 • neskladujte v kompresních a uzavřených obalech

 • ošetřujte pouze ve specializovaných provozovnách, domácím praním a nedostatečným proschnutím se peří znehodnocuje

 • peří skladujte pouze v prodyšném obalu

Možná máte polštář s umělým vláknem a trápí Vás, že již po několika použití a vyprání Vám polštář slehne…Pokud ale zkusíte nový péřový polštář, k umělému se už nevrátíte. Především z důvodu nepřekonatelného rozdílu mezi péřovou a umělou náplní. Do dnešní doby totiž nebylo vynalezeno umělé vlákno, které by se svou schopností pojmout maximum kyslíku vyrovnalo, nebo dokonce předčilo peří. Právě tato vlastnost způsobuje onu nadýchanost a schopnost polštáře podržet správně krční páteř. Sypkovina polštáře je vyrobena ze 100% bavlny, z nejjemnějších přízí a přispívá k příznivým účinkům přírodní bavlny na lidskou pokožku. Tkanina je měkká, hladká a hedvábná na omak. Všechny tyto výborné vlastnosti jsou zárukou pro Váš spokojený spánek. Objevte výhody peří i Vy!