1. Začněme předvánočním úklidem. Na něm si mnozí z nás dají záležet více, než u běžného úklidu přes rok. A to se velmi cení! Podle Feng Shui nepořádek blokuje tok energie. Není nad ten krásný pocit v čistém uklizeném bytě. Zbavte se nepotřebných věcí a udělejte si prostor pro věci nové.
2. Výzdoba může být i velmi bohatá, tím si zajistíme bohatství na další rok. Podle Feng Shui by měly být dekorace v teplých barvách např. v oranžové, zlaté, červené. Nedoporučují se pak barvy chladné jako je modrá atd.
3. Světýlka na domech, stromech i obchodních centrech nejsou jen tak pro nic za nic. Světlo je symbolem Vánoc a symbolem energie. Na Vánoce také zapalujeme doma různé svíčky a svícínky, jelikož přináší do našeho domova teplo a dávají nám pocit bezpečí a jistoty.
4. Vánoční stromeček má snad každý. A proč zrovna jehličnan? Podle Feng Shui jsou totiž jehličnany symbolem dlouhověkosti. A co je ten nejkrásnější okamžik? Když se rodina sejde, stromeček nazdobí a poprvé jej rozsvítí.
5. V roce doma chodíme v pohodlném oblečení, ale na Vánoce se hodí vždy krásné slavnostní oblečení. To podle Feng Shui umožňuje příchod něčeho nového.
6. Vánoce máme spojené také s určitými vůněmi, které k nim samozřejmě neodmyslitelně patří. Mezi typické vánoční vůně patří například skořice, pomeranč, vanilka nebo hřebíček. Tyto vůně můžeme nasávat již při pečení vánočního cukroví.
7. Na Štědrovečerní večeři prostíráme stůl, který je podle Feng Shui velmi důležitý, jelikož symbolizuje rodinu, která by se u něho měla pravidelně scházet. Stůl by měl být pevný. Nezapomeňte vybrat vhodný ubrus, který by měl být v zemité barvě, jelikož k jídlu patří energie země. Podle Feng Shui budete potom lépe trávit. Jídlo servírujte do mís doprostřed stolu, aby si z nich mohli všichni nabírat. Podpoříte tak Vaše vztahy v rodině.