Jak zmírnit negativní energii v domě

Pokud máte pocit, že jste po návratu domů smutní, bez nálady, melancholičtí, může se stát, že je Váš domov naplněn negativní energií. Doporučíme Vám pár rad, které Vám dokáží okamžitě pomoci:

1. Vyvětrejte

Vyvětrat – ten nejjednodušší způsob, kterým negativní energie opustí Váš dům a dovnitř se dostane s čerstvým vzduchem pozitivní energie. Otevřete okna dokořán a nechte vzduch pořádně proudit domem, bytem.

2. Zapalte vonné tyčinky

Vonné tyčinky se používají při meditacích, zkuste vůni Nag Champa. Nezaměnitelně sladká květinová vůně květů champaky a santalového dřeva, nenechá nikoho chladným. Vonné tyčinky jsou určeny pro chvíle meditace a jógová cvičení, výborné jsou i pro ralaxaci, zvýšení spirituality a vytvoření příjemné inspirativní nálady.

3. Vyhoďte nebo opravte všechny rozbité věci

Poškozené, rozbité věci, elektronika, staré oblečení blokují proudění energie a vytvářejí negativní vlny.

4. Provoňte dům pomerančovým esenciálním olejem

Pomerančová vůně odstraňuje negativní energii, ale dokonce zlepšuje náladu. Použijte difuzér nebo aroma lampu s esenciálním olejem.

5. Pořádně ukliďte

Povalující se věci pohlcují energii a fyzicky, mentálně, emocionálně i duševně blokují Vaši cestu vpřed. Nehledě na to, že kvůli nepořádku se cítíte unavení a vystresovaní.

6. Vykuřte dům šalvějí

Zapalte suché lístky šalvěje a foukejte do plamene. Kouř se dostane do domu a očistí tak každý centimetr Vašeho domova.

7. Chraňte domov pomocí kamenů

Kameny mají různé vlastnosti. Například černý turmalín rozpouští negativní energii, růžový křemen umí nahradit negativní pocity těmi kladnými.

8. Zazvoňte si

Jednoduše zazvoňte v každém rohu místnosti a u vstupních dveří na zvonek. Pak si představujte, jak zvukové vlny odnášejí negativní energii a pouštějí dovnitř tu dobrou.

9. Vymalujte žlutou barvou

Barvy dokáží hrát v životě lidí poměrně zásadní roli. Žlutá barva neutralizuje negativní energii. Díky žluté barvě budou místnosti vypadat větší a působit tepleji.

10. Odstraňte ostré hrany

Jedním ze základních a nejdůležitějších pravidel feng shui je mít doma co nejméně ostrých rohů a hran. Pořiďte si kulatá stínidla na lampách, vybírejte oblé dekorace (např. vázy) nebo stolky. Přinesou do domácnosti pozitivní energii.

11. Přidejte zrcadla

Abyste posílili pozitivní energii (známou jako chi), pořiďte si domů zrcadla. Ale pozor, vyhněte se hranatým. Zrcadlo pomůže vytvořit pozitivní energii a očistí Vaši mysl. Jen pozor na správné umístění, nikdy proti dveřím, ne do ložnice.

12. Chraňte okna a dveře

Dveře a okna jsou vstupní bránou pro energii. Abyste tato místa uchovali čistá, omyjte je vodou s příměsí citronové šťávy, soli a lihového octa. Otřete všechny kliky a okna a pod rohožku u dveří nasypte mořskou sůl. Zabrání negativní energii, aby se dostala dovnitř.